OG£OSZENIA                           KSIÊGA GO¦CI                            FORUM                           CZAT ()

 

Strona G³ówna 

HISTORIA

Historia Miasta
Historia Gminy 
Zabytki                
Cz³onkowie AK


GEOGRAFIA

Po³o¿enie i przyroda


DEMOGRAFIA

Ludno¶æ


W£ADZE 

W³adze Miasta
Rada Miejska


O¦WIATA

ZS w Korszach
Przedszkole


KULTURA

Biblioteka
Dom Kultury


PARAFIE

Rzymsko-katolicka
Prawos³awna


¦WIETLICE

¦wietlica Caritas


STOW.

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom...


SPORT

MKS Korsze


GALERIE

Korsze wczoraj
Korsze dzisiaj


ROZK£AD JAZDY

PKP
PKS


AUTORZY

Kontakt


STRONY WWW

Linki

 

Witaj na Nieoficjalnej Stronie Miasta i Gminy Korsze!!!

 HERBY KORSZ

STARY HERB

W 1448 roku rycerski folwark Korssen przeszed³ w posiadanie rycerskiego rodu von Konigsegg. Jedna z frankoñskich ga³êzi tego rodu przyby³a na tereny Prus Wschodnich i osiedli³a siê tu, druga czê¶æ rodu pozosta³a w Oberstaufen. To jest jeden z tych drobiazgów, które ³±cz± ze sob± historiê ziem niemieckich. W roku 1927 miasto Korsze przyjê³o do swojego god³a czerwono – z³ote romby z herbu rodziny von Konigsegg. Tarcza herbowa miasta podzielona jest czarnym krzy¿em na cztery czê¶ci. Dwie z nich wype³nione jest czerwono – z³otymi rombami. Trzecia czê¶æ z uskrzydlonym ko³em kolejowym, symbolizuje przede wszystkim wagê miasta jako wêz³a kolejowego, a trzy k³osy w czwartej czê¶ci- p³odno¶æ i urodzajno¶æ tych ziem.

 

OBECNY HERB

Herb miasta w jego obecnej postaci ostatecznie zatwierdzi³a 18 wrze¶nia 1991 r. Rada Miejska po przeprowadzonym konkursie.

Herb wynika z historii oraz oddaje specyfikê miasta jej okolic. Punkt graficzny herbu ma ¶ci¶le okre¶lony kszta³t, proporcjê oraz posiada czarn± obwódkê. Na konkurs nap³ynê³o 10 prac autorstwa 7 osób. Jednog³o¶nie wybrany zosta³ projekt wykonany przez pani± Agnieszkê Baran z Korsz, przedstawiaj±cy trzy ¿ó³te k³osy z emblematem PKP (uskrzydlone ko³o, charakterystyczny symbol kolejarzy) na zielonym polu oddaj±cy rolniczy charakter gminy i przypominaj±cy rodowodzie kolejarskim rodowodzie miasta.

 

 

 

POWRÓT