OGŁOSZENIA                           KSIĘGA GOŚCI                            FORUM                           CZAT

 

Strona Główna 

HISTORIA

Historia Miasta
Historia Gminy 
Zabytki               
Członkowie AK


GEOGRAFIA

Położenie i przyroda


DEMOGRAFIA

Ludność


WŁADZE 

Władze Miasta
Rada Miejska


OŚWIATA

ZS w Korszach         ZS w Sątocznie
Przedszkole


KULTURA

Biblioteka
Dom Kultury


PARAFIE

Rzymsko-katolicka
Prawosławna


ŚWIETLICE

Świetlica Caritas


STOWARZYSZENIA

KSSK "Otwarte Drzwi"


SPORT

MKS Korsze


GALERIE

Korsze wczoraj
Korsze dzisiaj


ROZKŁAD JAZDY

PKP
PKS


WŁAŚCICIEL

Kontakt


STRONY WWW

Linki

 

Witaj na Nieoficjalnej Stronie Miasta i Gminy Korsze!!!

STANOWISKO MOK ODNOŚNIE NIEPRAWDZIWYCH INFORMACJI

  dodano:03.02.2016

W odpowiedzi na nieprawdziwe informacje zamieszczone na profilu społecznościowym Facebook Nasza Gmina Korsze w artykule „Zimowisko pomimo słów Ryszarda” (01.02.2016r.) odpowiadam, iż treści w nim zawarte są nieprawdziwe. Autor, którym jest były redaktor jednego z tygodników Robert I. wprowadza czytelników w błąd.

Cytat: „Zalamentował i nastraszył rodziców dzieci, że przez radnych opozycyjnych, nie ma budżetu a co się z tym wiąże, finansowanie zimowiska jest zagrożone. Po sprawdzeniu tego stwierdzenia wydaje się, że to kolejna wydmuszka pod potrzeby publiki, aby zaatakować nieprzychylnych mu radnych…”

„Gdzie więc jest zagrożenie, skoro zimowisko prowadzą pracownicy MOK-u w ramach swoich obowiązków a za to otrzymują pensję. Czyżby miało zabraknąć na pensje?...”

Nawiązując do wyżej wymienionych cytatów informuję, że pomylił Pan fakty. Powinien się Pan odnieść do zimowisk odbywających się w szkołach prowadzonych przez Gminę Korsze. Chodzi o szkoły w Korszach, Garbnie, Łankiejmach i Sątocznie. To te szkoły otrzymują dofinansowanie na organizację zimowisk dla dzieci. Zimowiska te w części finansują również rodzice. Zagrożenie, że zimowiska w szkołach się nie odbędą istniało, ponieważ nie był uchwalony budżet na 2016r. Budżet radni uchwalili w dniu 25 stycznia br. (pierwszy dzień ferii). Takie są fakty.

Podsumowując. Funkcjonowanie zimowisk w szkołach nie ma nic wspólnego z ofertą przygotowaną przez Miejski Ośrodek Kultury w Korszach. Jedynie dzięki współpracy Zespołu Szkół w Korszach z naszym ośrodkiem w dniu 29 stycznia 2016r. nauczyciele wraz z podopiecznymi przybyli do MOK na zajęcia ruchowe oraz bajkę (oczywiście nieodpłatnie).

Ponadto informuję, że Miejski Ośrodek Kultury w Korszach organizuje ferie bez żadnych dodatkowych dofinansowań, dlatego też realizowane wyjazdy są odpłatne. Warsztaty, zajęcia i inne formy organizacji czasu wolnego dla dzieci w MOK podczas ferii są nieodpłatne.

Na koniec. Uważam, że „rzetelność dziennikarska” wymaga sprawdzenia informacji przed ich publikacją.

Tomasz Lenkowski 

dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Korszach