OGŁOSZENIA                           KSIĘGA GOŚCI                            FORUM                           CZAT

 

Strona Główna 

HISTORIA

Historia Miasta
Historia Gminy 
Zabytki               
Członkowie AK


GEOGRAFIA

Położenie i przyroda


DEMOGRAFIA

Ludność


WŁADZE 

Władze Miasta
Rada Miejska


OŚWIATA

ZS w Korszach         ZS w Sątocznie
Przedszkole


KULTURA

Biblioteka
Dom Kultury


PARAFIE

Rzymsko-katolicka
Prawosławna


ŚWIETLICE

Świetlica Caritas


STOWARZYSZENIA

KSSK "Otwarte Drzwi"


SPORT

MKS Korsze


GALERIE

Korsze wczoraj
Korsze dzisiaj


ROZKŁAD JAZDY

PKP
PKS


WŁAŚCICIEL

Kontakt


STRONY WWW

Linki

 

Witaj na Nieoficjalnej Stronie Miasta i Gminy Korsze!!!

INAUGURACJA ROKU AKADEMICKIEGO

  dodano:15.09.2015

 Początek września to czas rozpoczęcia nauki dla dzieci i młodzieży. Naukę w tym czasie rozpoczynają również osoby w wieku 50+ z terenu Gminy Korsze.

Na początku września odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego dla 70 osób biorących udział w projekcie „Akademia Trzeciego Wieku w Gminie Korsze”. Projekt obejmuje mieszkańców Korsz, Garbna i Łankiejm i potrwa do końca grudnia 2015r.

„Akademia Trzeciego Wieku w Gminie Korsze” to nazwa projektu realizowanego przez Korszeńskie Stowarzyszenie Społeczno – Kulturalne „Otwarte Drzwi” wspólnie z Miejsko-Gminną Biblioteką Publiczną w Korszach oraz Miejskim Ośrodkiem Kultury w Korszach.  Projekt dofinansowany przez Wojewodę Warmińsko-Mazurskiego.

Uroczystą inaugurację w sali widowiskowej MOK otworzyli wspólnie prezesi KSSK „Otwarte Drzwi” Jadwiga Hajduk  i Tomasz  Lenkowski. Prezesi a zarazem dyrektorzy instytucji kultury przywitali wszystkich zaproszonych gości oraz uczestników projektu. Swoją obecnością zaszczycili nas Wiesław Prusik zastępca burmistrza Korsz, ks. proboszcz Tomasz Stempkowski, Artur Romanowski dyrektor MOPS oraz Piotr Sańko kierownik referatu oświaty i kultury.

Po słowach powitań głos zabrał Wiesław Prusik zastępca burmistrza Korsz, który pogratulował realizatorom projektu pomysłu i sprawnej organizacji przedsięwzięcia. Następnie Jadwiga Hajduk i Tomasz Lenkowski przedstawili sytuację osób w wieku 50+ w świecie i w Polsce z głównym naciskiem na województwo i gminę. Przedstawione zostały również główne założenia projektu oraz harmonogram realizacji poszczególnych warsztatów i wykładów.

Po referatach odbyła się uroczysta dekoracja okazjonalnymi przypinkami. Dekoracji dokonali organizatorzy wspólnie z zastępcą burmistrza Korsz. Kolejno odbyła się część artystyczna przygotowana przez zespół „Korszenianki” z Miejskiego Ośrodka Kultury w Korszach. Po uroczystości organizatorzy zaprosili uczestników oraz zaproszonych gości na kawę, herbatę i coś słodkiego.

Tekst: Zarząd KSSK „Otwarte Drzwi”

 

 

FOTO GALERIA

 

 

fot. Elżbieta Hońko MOK