OGŁOSZENIA                           KSIĘGA GOŚCI                            FORUM                           CZAT

 

Strona Główna 

HISTORIA

Historia Miasta
Historia Gminy 
Zabytki               
Członkowie AK


GEOGRAFIA

Położenie i przyroda


DEMOGRAFIA

Ludność


WŁADZE 

Władze Miasta
Rada Miejska


OŚWIATA

ZS w Korszach         ZS w Sątocznie
Przedszkole


KULTURA

Biblioteka
Dom Kultury


PARAFIE

Rzymsko-katolicka
Prawosławna


ŚWIETLICE

Świetlica Caritas


STOWARZYSZENIA

KSSK "Otwarte Drzwi"


SPORT

MKS Korsze


GALERIE

Korsze wczoraj
Korsze dzisiaj


ROZKŁAD JAZDY

PKP
PKS


WŁAŚCICIEL

Kontakt


STRONY WWW

Linki

 

Witaj na Nieoficjalnej Stronie Miasta i Gminy Korsze!!!

NOC ROZMAITOŚCI

  dodano:20.08.2015

 Z 18 na 19 sierpnia  Miejski Ośrodek Kultury w Korszach zorganizował kolejną już „Noc z Kulturą” dla dzieci. Na to spotkanie zostało przygotowanych wiele atrakcji, m.in. kalambury, wspólne przygotowanie posiłku, oglądanie filmu animowanego. Po przybyciu wszystkich uczestników rozpoczęliśmy przygotowania do nocowania.

Wieczór rozpoczęliśmy wspólnym grillowaniem . Nie obeszło się bez pomocy dzieci, które z chęcią kroiły kiełbaskę, rozkładały talerzyki i sztućce. Po posiłku nadszedł czas na gry i zabawy na świeżym powietrzu. Maluchy zaczęły zabawę od kalambury. Każdy z uczestników  coś pokazywał lub rysował na tablicy, co wywoływało u nich zadowolenie. Dzieci szybko odgadywały pokazywane filmy lub bajki. Rysowanie także nie sprawiło problemu.

Następną przygotowaną dla nich atrakcją był „rzut do celu”. Zostali oni podzieleni na grupy 3-osobowe i można było zacząć zabawę. Odległość między osobą rzucającą a wiaderkiem nie była mała co spowodowało, że niektórzy mieli problem z celnością. Szalona zabawa sprawiła, że każdy miał ochotę na więcej.

Kolejny konkurs był trochę trudniejszy, gdyż wymagał on zręczności. Uczestnicy zostali podzieleni na dwie drużyny: zieloni i pomarańczowi. W odpowiedniej odległości zostały ustawione dwa puste wiaderka- zielone i pomarańczowe, do których wlewano wodę kubeczkami  z wiadra znajdującego się pomiędzy drużynami ustawionymi w dwóch rzędach. Zespół, który najszybciej wlał wodę do pustego wiaderka, wygrał i otrzymał nagrodę. Jednak nikt nie czuł się poszkodowany, gdyż upominki dostały wszystkie dzieci.

Po zachodzie słońca nadszedł czas na „chowanego”. Około godziny 2300 wróciliśmy do sali widowiskowej MOK i rozpoczęliśmy przygotowania do filmu. Wspólnie z dziećmi został uprażony popcorn. Rozpoczęliśmy oglądanie „Jak ukraść księżyc”. Było dużo śmiechu i można było zauważyć zadowolenie u uczestników spotkania. Po seansie i pełnym wrażeń dniu każdy pogrążył się we śnie.

Pobudka nastąpiła o godzinie 700 , a następnie wspólnie zaczęliśmy przygotowywać śniadanie. Po skonsumowaniu nadszedł czas na sprzątanie sali i pakowanie swoich rzeczy. Około godziny 800 uczestnicy z uśmiechem i zadowoleniem opuścili ośrodek.

Tekst:  Elżbieta Hońko MOK

 

FOTO GALERIA

fot. Sandra Stańczyk MOK