OGŁOSZENIA                           KSIĘGA GOŚCI                            FORUM                           CZAT

 

Strona Główna 

HISTORIA

Historia Miasta
Historia Gminy 
Zabytki               
Członkowie AK


GEOGRAFIA

Położenie i przyroda


DEMOGRAFIA

Ludność


WŁADZE 

Władze Miasta
Rada Miejska


OŚWIATA

ZS w Korszach         ZS w Sątocznie
Przedszkole


KULTURA

Biblioteka
Dom Kultury


PARAFIE

Rzymsko-katolicka
Prawosławna


ŚWIETLICE

Świetlica Caritas


STOWARZYSZENIA

KSSK "Otwarte Drzwi"


SPORT

MKS Korsze


GALERIE

Korsze wczoraj
Korsze dzisiaj


ROZKŁAD JAZDY

PKP
PKS


WŁAŚCICIEL

Kontakt


STRONY WWW

Linki

 

Witaj na Nieoficjalnej Stronie Miasta i Gminy Korsze!!!

MOK - ZWIEDZILI TORUŃ I LICHEŃ

  dodano:07.10.2015

 Toruń i Licheń to miejsca, które odwiedzili uczestnicy wycieczki organizowanej przez Miejski Ośrodek Kultury w Korszach.

W ostatnim czasie została zorganizowana dwudniowa wycieczka do Torunia i Lichenia. Tradycyjnie już organizatorem był Miejski Ośrodek Kultury w Korszach.

Wczesnym sobotnim rankiem wyruszyliśmy do Torunia, aby zwiedzić toruński zespół staromiejski, który jest wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Piękno starówki oraz jej historię przybliżyła nam przewodniczka Ania. Ciekawe legendy i poczucie humoru przewodniczki zachęcały do zagłębiania się w historię miasta. Po zwiedzaniu zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia przy pomniku Mikołaja Kopernika oraz udaliśmy się na prywatne zwiedzanie zakamarków Torunia.

Następnie wyruszyliśmy w kierunku Lichenia. Bezpośrednio po przyjeździe i obiedzie zakwaterowaliśmy się w Domu Pielgrzyma „Arka”. Każdy z nas popołudnie spędził według własnego uznania. Chętni uczestniczyli w eucharystii, Apelu Maryjnym, procesji alejkami sanktuarium ze świecami.

W niedzielę po wspólnym śniadaniu udaliśmy się na zwiedzanie Lichenia z przewodniczką Aliną. Zwiedziliśmy lasek grąbliński, bazylikę, kościoły, groty i kapliczki. Weszliśmy na szczyt Licheńskiej Golgoty. Jest to kamienna góra wznosząca się na wysokość 25 m. Nad całością góruje krzyż oraz postaci Najświętszej Maryi Panny i św. Jana. W Licheniu znajduje się cudowne źródełko, słynące z licznych uzdrowień, które oczywiście znalazło się na trasie naszej wycieczki. Po zwiedzaniu wyjechaliśmy w kierunku Korsz.

Piękno Torunia oraz duchowy klimat Lichenia na trwałe zapiszą się w pamięci uczestników wyjazdu. Dziękujemy za wspólny czas i zapraszamy do korzystania z oferty kulturalnej Miejskiego Ośrodka Kultury w Korszach.

Tekst: Tomasz Lenkowski MOK

 

FOTO GALERIA

fot. Agnieszka Karusewicz MOK