OGŁOSZENIA                           KSIĘGA GOŚCI                            FORUM                           CZAT

 

Strona Główna 

HISTORIA

Historia Miasta
Historia Gminy 
Zabytki               
Członkowie AK


GEOGRAFIA

Położenie i przyroda


DEMOGRAFIA

Ludność


WŁADZE 

Władze Miasta
Rada Miejska


OŚWIATA

ZS w Korszach         ZS w Sątocznie
Przedszkole


KULTURA

Biblioteka
Dom Kultury


PARAFIE

Rzymsko-katolicka
Prawosławna


ŚWIETLICE

Świetlica Caritas


STOWARZYSZENIA

KSSK "Otwarte Drzwi"


SPORT

MKS Korsze


GALERIE

Korsze wczoraj
Korsze dzisiaj


ROZKŁAD JAZDY

PKP
PKS


WŁAŚCICIEL

Kontakt


STRONY WWW

Linki

 

Witaj na Nieoficjalnej Stronie Miasta i Gminy Korsze!!!

NASI REPREZENTANCI W SEJMIE I SENACIE

  dodano:28.10.2015

 Jak poinformowała dyrektor Krajowego Biura Wyborczego w Olsztynie Dorota Białowąs w okręgu olsztyńskim nr 35, w którym do podziału jest 10 mandatów: PiS uzyskał 4 mandaty, PO - 3 oraz po jednym - PSL, Kukiz'15 i Nowoczesna Ryszarda Petru.

Z listy PiS ponownie posłanką została Iwona Arent, która uzyskała 26 377 głosów to jest najwięcej spośród wszystkich kandydatów startujących do Sejmu w okręgu nr 35. Mandaty z tej listy zdobyli także trzeci na liście Wojciech Kossakowski z Ełku, który uzyskał 8 183 głosy a także "czwórka" na liście Jerzy Małecki z Pisza z poparciem 5 513 głosów oraz startujący z 10 miejsca Jerzy Gosiewski z Mrągowa uzyskując 5 092 głosy.

PO będzie reprezentować w Sejmie: lider PO w tym okręgu wiceminister finansów Janusz Cichoń, na którego zagłosowało 17 864 wyborców, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej poseł Paweł Papke, który uzyskał 17 376 głosy oraz wicemarszałek woj. warmińsko-mazurskiego Anna Wasielewska - 7 660 głosy.

Z listy PSL w Sejmie znajdzie się poseł Urszula Pasławska, na którą zagłosowało 6 354 wyborców. Komitet Wyborczy Kukiz'15 będzie reprezentować Andrzej Maciejewski, która uzyskał poparcie 7 899 wyborców, a Nowoczesną Ryszarda Petru - były starosta olsztyński a obecnie sekretarz miasta Olsztyna - Mirosław Pampuch, którego poparło 7 787 wyborców.

Źródło: parlamentarny.pl

 

W senacie będzie nas reprezentowała Małgorzata Kopiczko (KWW Prawo i Sprawiedliwość), która zdobyła 43 727 głosów (36,44%).