OGŁOSZENIA                           KSIĘGA GOŚCI                            FORUM                           CZAT

 

Strona Główna 

HISTORIA

Historia Miasta
Historia Gminy 
Zabytki               
Członkowie AK


GEOGRAFIA

Położenie i przyroda


DEMOGRAFIA

Ludność


WŁADZE 

Władze Miasta
Rada Miejska


OŚWIATA

ZS w Korszach         ZS w Sątocznie
Przedszkole


KULTURA

Biblioteka
Dom Kultury


PARAFIE

Rzymsko-katolicka
Prawosławna


ŚWIETLICE

Świetlica Caritas


STOWARZYSZENIA

KSSK "Otwarte Drzwi"


SPORT

MKS Korsze


GALERIE

Korsze wczoraj
Korsze dzisiaj


ROZKŁAD JAZDY

PKP
PKS


WŁAŚCICIEL

Kontakt


STRONY WWW

Linki

 

Witaj na Nieoficjalnej Stronie Miasta i Gminy Korsze!!!

ROZMAWIALI O BEZPIECZEŃSTWIE SENIORÓW

  dodano:26.11.2015

 Temat bezpieczeństwa seniorów poruszany był w ramach projektu „Akademia Trzeciego Wieku w Gminie Korsze”.

W ostatnich dniach odbył się otwarty panel dyskusyjny „Bezpieczny Senior”. Spotkanie zorganizowało Korszeńskie Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne „Otwarte Drzwi”, Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Korszach oraz Miejski Ośrodek Kultury w Korszach. Projekt realizowany jest przy wsparciu Wojewody Warmińsko-Mazurskiego.

W sali MOK spotkali się uczestnicy Akademii Trzeciego Wieku oraz zaproszeni goście. Spotkanie otworzyli prezesi stowarzyszenia i jednocześnie dyrektorzy instytucji kultury Jadwiga Hajduk i Tomasz Lenkowski. W słowach powitania organizatorzy podsumowali dotychczasowe działania projektowe oraz przedstawili harmonogram kolejnych warsztatów. Słowa uznania dla uczestników oraz organizatorów wyraził Ryszard Ostrowski burmistrz Korsz. Burmistrz podkreślił jak istotna jest działalność na rzecz środowiska seniorskiego w Gminie Korsze i podziękował za projekt i wiele inicjatyw.

Spotkanie podzielone było na trzy bloki dyskusyjne. Pierwszy poprowadzili przedstawiciele Komisariatu Policji w Korszach komendant Tomasz Jaruszewski oraz dzielnicowy Stanisław Lewkowicz. Policjanci przedstawili zagrożenia związane z wyłudzaniem od seniorów pieniędzy na tzw. „wnuczka”. Przestrzegli również przed wieloma innymi zagrożeniami.

Kolejny blok poprowadzili przedstawiciele Firmy „Macrosat” z Barczewa. Piotr Mostek dyrektor biura obsługi klienta oraz Marcin Żbikowski dyrektor działu technicznego powiedzieli, czym jest Internet i jakie korzyści wynikają z jego użytkowania. Panowie przybliżyli tematykę bezpieczeństwa w sieci. Po prezentacji przeprowadzili konkurs z nagrodami. Zadali trzy pytania i osobom poprawnie odpowiadającym wręczyli prezenty.

Ostatni blok poprowadził Paweł Krupczak przedstawiciel Ochotniczej Straży Pożarnej w Korszach. Pan Krupczak praktycznie i teoretycznie przybliżył uczestnikom temat udzielania pierwszej pomocy. Blok miał charakter angażujący. Kilku uczestników próbowało wykonać masaż serca.

Część artystyczną przygotował zespół z Koła Gospodyń Wiejskich „Anibabki” z Łankiejm działający przy Bibliotece Publicznej.

Wszystkim prowadzącym dziękujemy za czas poświęcony uczestnikom projektu, za przybycie i otwartość. Dziękujemy zespołowi z Łankiejm oraz seniorom za aktywny udział w spotkaniu.

Tekst i fot: Organizatorzy

 

FOTO GALERIA