OGŁOSZENIA                           KSIĘGA GOŚCI                            FORUM                           CZAT

 

Strona Główna 

HISTORIA

Historia Miasta
Historia Gminy 
Zabytki               
Członkowie AK


GEOGRAFIA

Położenie i przyroda


DEMOGRAFIA

Ludność


WŁADZE 

Władze Miasta
Rada Miejska


OŚWIATA

ZS w Korszach         ZS w Sątocznie
Przedszkole


KULTURA

Biblioteka
Dom Kultury


PARAFIE

Rzymsko-katolicka
Prawosławna


ŚWIETLICE

Świetlica Caritas


STOWARZYSZENIA

KSSK "Otwarte Drzwi"


SPORT

MKS Korsze


GALERIE

Korsze wczoraj
Korsze dzisiaj


ROZKŁAD JAZDY

PKP
PKS


WŁAŚCICIEL

Kontakt


STRONY WWW

Linki

 

Witaj na Nieoficjalnej Stronie Miasta i Gminy Korsze!!!

MOK - CIEKAWA ILUSTRACJA HISTORYCZNA

  dodano:12.11.2015

 Odzyskanie przez Polskę niepodległości to ważna karta w dziejach historii naszego Narodu.

Mieszkańcy Korsz wzięli udział w obchodach Narodowego Święta Niepodległości. Obchody otworzyła uroczysta Msza Św. w intencji Ojczyzny odprawiona w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Korszach. Mszy przewodniczył ksiądz proboszcz Tomasz Stempkowski. Obecni byli również: ksiądz wikariusz Piotr Nowak i ksiądz Bazyl Taranta proboszcz parafii prawosławnej pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Nie zabrakło pocztów sztandarowych: Duszpasterstwa Kolejarzy, Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Zespołu Szkół w Korszach.

Po eucharystii odbyła się część oficjalna i artystyczna w Miejskim Ośrodku Kultury w Korszach. Licznie przybyłych mieszkańców, władze i gości przywitał Tomasz Lenkowski dyrektor MOK. Następnie głos zabrał burmistrz Korsz Ryszard Ostrowski. Burmistrz przypomniał zarys historii i dążenia Polaków do niepodległości. Głos zabrał również przewodniczący Rady Miejskiej w Korszach Andrzej Wankiewicz, który również odniósł się do wątków historycznych i patriotycznych.

W duchu podniosłej i wyjątkowej atmosfery na scenie wystąpiła grupa artystyczna z Miejskiego Ośrodka Kultury w Reszlu. Koncert „W OJCZYZNY IMIĘ…” wprowadził widownię w nastrój wydarzeń listopadowych. Patriotyczne piosenki przeplatane komentarzami tworzyły ciekawą ilustrację historyczną. Na scenie zaprezentowały się również lokalne zespoły. Z repertuarem pieśni patriotycznych wystąpił zespół „Baby z Babieńca” działający przy Stowarzyszeniu KGW oraz zespół „Korszenianki” z MOK Korsze.

Dziękujemy za liczne przybycie i wspólne świętowanie.

Tekst: MOK

 

 

FOTO GALERIA

fot. Agnieszka Karusewicz MOK