OGŁOSZENIA                           KSIĘGA GOŚCI                            FORUM                           CZAT

 

Strona Główna 

HISTORIA

Historia Miasta
Historia Gminy 
Zabytki               
Członkowie AK


GEOGRAFIA

Położenie i przyroda


DEMOGRAFIA

Ludność


WŁADZE 

Władze Miasta
Rada Miejska


OŚWIATA

ZS w Korszach         ZS w Sątocznie
Przedszkole


KULTURA

Biblioteka
Dom Kultury


PARAFIE

Rzymsko-katolicka
Prawosławna


ŚWIETLICE

Świetlica Caritas


STOWARZYSZENIA

KSSK "Otwarte Drzwi"


SPORT

MKS Korsze


GALERIE

Korsze wczoraj
Korsze dzisiaj


ROZKŁAD JAZDY

PKP
PKS


WŁAŚCICIEL

Kontakt


STRONY WWW

Linki

 

Witaj na Nieoficjalnej Stronie Miasta i Gminy Korsze!!!

 MIESZKAŃCY ŚWIĘTOWALI DNI KORSZ

  dodano:06.07.2015

 Ubiegły weekened w Korszach minął w atmosferze dobrej zabawy. W piątek i sobotę świętowano „Dni Korsz”. W tych dniach nie tylko pogoda rozgrzewała. Emocje sięgały zenitu dzięki zespołom prezentującym się na korszeńskiej scenie.

 

OTWARCIE OBCHODÓW

Uroczystości „Dni Korsz” otworzył Ryszard Ostrowski burmistrz Korsz, pod którego honorowym patronatem odbyła się impreza. Burmistrz powitał zgromadzoną publiczność oraz przybyłych gości. Włodarz miasta wyraził wdzięczność za organizację obchodów dyrekcji i pracownikom Miejskiego Ośrodka Kultury w Korszach oraz życzył wszystkim dobrej zabawy aż do późnych godzin nocnych. Do powitań przyłączył się również Tomasz Lenkowski dyrektor MOK. Imprezę oraz konkursy dla dzieci poprowadził Sebastian Krakowiak.

 

GWIAZDĄ PIERWSZEGO DNIA ZESPÓŁ „AFTER PARTY”

Pierwszego dnia na korszeńskiej scenie wystąpiły dziecięce i młodzieżowe zespoły działające przy Gminnym Ośrodku Kultury w Srokowie. Do Korsz przybył także zaprzyjaźniony zespół „Basibabki” z Gminnego Ośrodka Kultury w Barcianach. Pierwszy dzień to również występy taneczne zespołów „Jump” i „Mini Jump” z Miejskiego Ośrodka Kultury w Korszach.

Po występach młodych tancerzy instruktor Agnieszka Karusewicz oraz dyrektor MOK Tomasz Lenkowski wspólnie wręczyli uczestnikom zajęć symboliczne dyplomy i słodycze. Dyrektor podziękował dzieciom i młodzieży za uczestnictwo w zajęciach i reprezentowanie ośrodka na konkursach oraz licznych imprezach.

- Wyrazy uznania drogie dzieci i droga młodzieży za wasz trud i zapał. Cieszymy się, że licznie uczęszczacie do naszego ośrodka. Wasze osiągnięcia świadczą o wysokim poziomie zajęć i jednocześnie warsztatu instruktora. Na ręce instruktor Agnieszki Karusewicz składam serdeczne podziękowania za profesjonalizm i wielką aktywność. Podziękowania wyrażam bukietem kwiatów i czekoladkami – powiedział Tomasz Lenkowski dyrektor MOK.

Następnie  głos zabrali rodzice, którzy również wyrazili swoją wdzięczność i wręczyli kwiaty pani instruktor. Kolejnym w programie był występ olsztyńskiego zespołu „Ejtobangla”. Olsztyńska ekipa w rytmach energetycznego funrocka z reggae oraz domieszką hip hopu zrobiła furorę głównie wśród młodzieży. Na sukces występu złożyła się pozytywna komunikacja między zespołem a publicznością.

Bezapelacyjnie „Gwiazdą” wieczoru był zespół muzyki tanecznej „After Party”.

Zespół w ciągu 3 lat nagrał 10 teledysków i wydał 2 płyty długogrające, a ich piosenki nie schodzą z pierwszych miejsc list przebojów. Za piosenkę "Tylko ona jedyna" członkowie zespołu otrzymali statuetkę  Hit lata 2013 w głosowaniu widzów na antenie Polo Tv. Zespół „After Party” ma na koncie występy na największych festiwalach w kraju, oraz liczne koncerty zagraniczne.

Ta renoma sprawiła, że do Korsz na koncert przybyli mieszkańcy sąsiednich miejscowości. Licznie przybyli m.in. mieszkańcy Kętrzyna, Reszla i Bartoszyc. Publiczność reagowała żywiołowo. Spośród obecnych na placu kilkuset osób większość to zagorzali fani i fanki zespołu. Uczestnicy imprezy znali niemalże wszystkie teksty piosenek, co udowodnili głośnym śpiewem. Po występie fani ruszyli po autografy i zdjęcia. Następnie zespół opuścił Korsze i udał się w dalszą trasę koncertową.

 

DRUGI DZIEŃ UPŁYNĄŁ W KLIMACIE TAŃCA, KABARETU I ROCKA

Drugi dzień obchodów rozpoczęto konkursami i zabawami dla najmłodszych. Ciekawym punktem programu były pokazy przygotowane przez Ochotniczą Straż Pożarną w Korszach. Artystycznie dzień otworzył zespół instrumentalno – wokalny „Injection” działający przy MOK. Młodzież zaprezentowała ambitny repertuar. Po występie publiczność głośno skandowała „bis!” na co oczywiście młodzi artyści zareagowali grą i śpiewem.  

Repertuar muzyki biesiadnej przedstawił zespół wokalny „Korszenianki” (MOK). Publikę do tańca rozgrzewały dorosłe uczestniczki zajęć „Zumby”. Panie kolejny raz pokazały klasę. Z wielkim zaangażowaniem i pozytywną energią opanowały scenę. Na występy przybyło wielu mieszkańców.

Programowi towarzyszyły także występy taneczne Anity Olewnik i Łukasza Umińskiego. Tancerze wystąpili w duecie i solo. Na scenie zaprezentowała się instruktor Agnieszka Karusewicz w duecie z Patrycją Zacharewicz. Tancerze zebrali gromkie brawa i uznanie wśród zgromadzonej publiczności.

Część kabaretową otworzył Kabaret „Zgrany” z MOK. Kabaret przedstawiły dwie panie Regina Bartoszuk i Krystyna Rynkiewicz. Tym razem skecz zdominowały tzw. ”mohery”.  Tradycyjnie  śmieszne przebrania i teksty pobudzały do śmiechu.

Następnie na scenie pojawił się Kabaret „Made In China” z Zielonej Góry. Artyści brali udział w wielu programach, festiwalach i przeglądach kabaretowych (m.in. Mazurska Noc Kabaretowa, Maraton Kabaretowy, HBO "Na stojaka", Kabarety Nieroby). Kabaret bawił korszeńską publiczność ponad godzinę.

„Gwiazdą” sobotniego wieczoru był rockowy zespół „Vino”. Zespół powstał w 2003 roku. Tworzą go doświadczeni Artyści współpracujący na stałe między innymi z: Edytą Bartosiewicz, Kasią Kowalską, Urszulą, Zbigniewem Hołdysem, czy IRA. Jak widać „Vino” ma zdecydowanie rockowe korzenie. Założycielami są Maciej Gładysz i Maciej Winogrodzki kompozytorzy i autorzy wszystkich tekstów.

Nocną zabawę podobnie jak podczas pierwszego dnia poprowadził Dj Rafi z Brodnicy.

 

EDP RENEWABLES GŁÓWNYM DARCZYŃCOM

Pragniemy podziękować za wparcie finansowe naszym darczyńcom. Główny darczyńca: Firma EDP Renewables Polska sp. z o.o. Wsparli nas również: Agro - Fundusz Mazury Sp. z o.o., Maspex-GMW Sp. z o. o S. K. A. , Dyskoteka „Arena”.

Dziękujemy lokalnej prasie za promocję imprezy oraz stałą współpracę. Telewizji Mazurskiej za wideorelację. Pracownikom Urzędu Miejskiego w Korszach oraz wszystkim, którzy przyczynili się do sprawnej organizacji „Dni Korsz”.

 

Tekst: MOK Korsze

 

FOTO GALERIA

 

fot. MOK