OGŁOSZENIA                           KSIĘGA GOŚCI                            FORUM                           CZAT

 

Strona Główna 

HISTORIA

Historia Miasta
Historia Gminy 
Zabytki               
Członkowie AK


GEOGRAFIA

Położenie i przyroda


DEMOGRAFIA

Ludność


WŁADZE 

Władze Miasta
Rada Miejska


OŚWIATA

ZS w Korszach         ZS w Sątocznie
Przedszkole


KULTURA

Biblioteka
Dom Kultury


PARAFIE

Rzymsko-katolicka
Prawosławna


ŚWIETLICE

Świetlica Caritas


STOWARZYSZENIA

KSSK "Otwarte Drzwi"


SPORT

MKS Korsze


GALERIE

Korsze wczoraj
Korsze dzisiaj


ROZKŁAD JAZDY

PKP
PKS


WŁAŚCICIEL

Kontakt


STRONY WWW

Linki

 

Witaj na Nieoficjalnej Stronie Miasta i Gminy Korsze!!!

SENIORZY POZNALI HISTORIĘ REGIONU

  dodano:30.12.2015

 Historia regionu ze szczególnym uwzględnieniem Gminy Korsze pojawiła się na panelu dyskusyjnym w ramach projektu „Akademia Trzeciego Wieku w Gminie Korsze”.

Odbył się kolejny panel dyskusyjny tym razem o tematyce historii regionu. Spotkanie zorganizowało Korszeńskie Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne „Otwarte Drzwi”, Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Korszach oraz Miejski Ośrodek Kultury w Korszach. Projekt realizowany jest przy wsparciu Wojewody Warmińsko-Mazurskiego.

W sali MOK spotkali się uczestnicy Akademii Trzeciego Wieku oraz zaproszeni goście. Spotkanie otworzyli prezesi stowarzyszenia i jednocześnie dyrektorzy instytucji kultury Jadwiga Hajduk i Tomasz Lenkowski.

Spotkanie poprowadziło dwóch prelegentów. Panel rozpoczął wystąpieniem Stanisław Brzozowski Społeczny Rzecznik Praw Osób Starszych Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Do głównych zadań Rzecznika należą: koordynacja działań na rzecz seniorów, podkreślanie wagi tej problematyki wobec władz administracyjnych oraz interwencje w przypadku naruszenia praw seniorów. Pan Brzozowski opowiedział o przypadkach, w jakich interweniował. Przedstawił wiele sytuacji i zagrożeń związanych z codziennym funkcjonowaniem osób starszych. Chętnie odpowiadał na pytania i wdawał się w dyskusję z uczestnikami akademii.

Kolejnym punktem programu był wykład na temat historii regionu ze szczególnym uwzględnieniem Gminy Korsze. Ten punkt poprowadziła Małgorzata Kotkowska nauczycielka historii. Dzięki prezentacji multimedialnej i ciekawostkom historycznym uczestnicy mogli przenieść się do dawnych Korsz. Wykład został uwieńczony dyskusją.

Część artystyczną przygotował zespół „Kalinki” z Koła Gospodyń Wiejskich w Garbnie.

Wszystkim dziękujemy za uczestnictwo.

Tekst i fot: Organizatorzy

  

FOTO GALERIA