OGŁOSZENIA                           KSIĘGA GOŚCI                            FORUM                           CZAT

 

Strona Główna 

HISTORIA

Historia Miasta
Historia Gminy 
Zabytki               
Członkowie AK


GEOGRAFIA

Położenie i przyroda


DEMOGRAFIA

Ludność


WŁADZE 

Władze Miasta
Rada Miejska


OŚWIATA

ZS w Korszach         ZS w Sątocznie
Przedszkole


KULTURA

Biblioteka
Dom Kultury


PARAFIE

Rzymsko-katolicka
Prawosławna


ŚWIETLICE

Świetlica Caritas


STOWARZYSZENIA

KSSK "Otwarte Drzwi"


SPORT

MKS Korsze


GALERIE

Korsze wczoraj
Korsze dzisiaj


ROZKŁAD JAZDY

PKP
PKS


WŁAŚCICIEL

Kontakt


STRONY WWW

Linki

 

Witaj na Nieoficjalnej Stronie Miasta i Gminy Korsze!!!

MIKOŁAJKOWE SZALEŃSTWO W KORSZACH

  dodano:07.12.2015

 Kilkaset osób bawiło się w Korszach z okazji „Mikołajek”. Organizatorzy przygotowali liczne atrakcje dla mieszkańców.

Impreza rozpoczęła się o godz. 13.00 przy choince postawionej przed Urzędem Miejskim w Korszach. Tę część poprowadziła Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Korszach. Członkowie Klubu Seniora „Pod Dębem” przygotowali stoisko z ozdobami świątecznymi, które sami własnoręczni wykonali.

Przed godziną 15.00 mikołajkowe szaleństwo rozpoczęło się w Miejskim Ośrodku Kultury w Korszach gdzie wszystkich przybyłych powitali dyrektorzy Biblioteki i MOK.

Tę część imprezy poprowadzili pracownicy Miejskiego Ośrodka Kultury w Korszach. Jako pierwsza zaprezentowała się grupa wokalna działająca przy naszym ośrodku prowadzona przez Agatę Gołaszewską. Dzieci i młodzież pięknie wykonywały przeboje muzyki rozrywkowej. Każdego wykonawcę nagradzał pomocnik Świętego Mikołaja wręczając słodycze.

Kolejną atrakcją imprezy był występ zespołu „Sekret”, który również działa przy MOK. Piosenki o Mikołaju i wiele innych przygotowanych z myślą o najmłodszych spowodowały, że do tańców ruszyły całe rodziny. Święty Mikołaj nie próżnował i bawił się wspólnie z dziećmi.

Po części wokalnej przyszedł czas na teatrzyk dla najmłodszych. Aktorzy z Krakowa przedstawili bajkę pod tytułem „Kaczka Cudaczka”. Bajka rozśmieszała i edukowała. Wcielający się w różne barwne postacie aktorzy angażowali dzieci do aktywnego udziału w przedstawieniu.

Następnie scenę opanowały zespoły taneczne „Jump” i „Mini Jump”.  Licznie zgromadzeni tancerze przygotowani przez instruktor Agnieszkę Karusewicz dali pokaz talentu. 

Jesteśmy dumni, że tak zdolne dzieci rozwijają się wokalnie i tanecznie w murach naszego ośrodka. Miejski Ośrodek Kultury w Korszach jest otwarty dla wszystkich mieszkańców i zachęcamy do korzystania z naszych stałych i okazjonalnych zajęć.

W tym miejscu pragniemy podziękować instruktorkom Agnieszce Karusewicz i Agacie Gołaszewskiej za trud i serce wkładane w pracę z dziećmi i młodzieżą.

Na zakończenie uczestnicy zabawy wspólnie zatańczyli Zumbę.

Frekwencja była bardzo duża, co może świadczyć o atrakcyjności naszej oferty. Wszystkim dziękujemy za wspaniałą zabawę.

 

Tekst: Tomasz Lenkowski MOK

 

FOTO GALERIA

fot. Agnieszka Karusewicz MOK