OGŁOSZENIA                           KSIĘGA GOŚCI                            FORUM                           CZAT

 

Strona Główna 

HISTORIA

Historia Miasta
Historia Gminy 
Zabytki               
Członkowie AK


GEOGRAFIA

Położenie i przyroda


DEMOGRAFIA

Ludność


WŁADZE 

Władze Miasta
Rada Miejska


OŚWIATA

ZS w Korszach         ZS w Sątocznie
Przedszkole


KULTURA

Biblioteka
Dom Kultury


PARAFIE

Rzymsko-katolicka
Prawosławna


ŚWIETLICE

Świetlica Caritas


STOWARZYSZENIA

KSSK "Otwarte Drzwi"


SPORT

MKS Korsze


GALERIE

Korsze wczoraj
Korsze dzisiaj


ROZKŁAD JAZDY

PKP
PKS


WŁAŚCICIEL

Kontakt


STRONY WWW

Linki

 

Witaj na Nieoficjalnej Stronie Miasta i Gminy Korsze!!!

"GRZYBOBRANIE - BOROWIKI I MUCHOMORY"

  dodano:30.10.2012

Głównym celem spotkania Grupy Zabawowej  były  zajęcia mające na celu zapoznanie z bogactwem lasu a szczególnie świata grzybów oraz ich rolą pełnioną w przyrodzie. Dzieci poprzez zabawę poznawały  grzyby jadalne takie jak borowiki, maślaki, kurki oraz  niejadalne  zwane także  trującymi, a mianowicie muchomory czerwone, muchomory plamiste. Po  dokładnym poznaniu każdego gatunku, grupa miała za  zadanie podzielić grzyby na jadalne i trujące.  Grzyby zebrane w lesie poparte barwnymi ilustracjami, bardziej przybliżyły  opis danego  grzybka.

Ponadto uczulono małych grzybiarzy  na to, że nie wolno dzieciom zbierać grzybów, mogą to robić tylko w obecności osób dorosłych.

Dzieci po zajęciach potrafiły odróżnić borowika od muchomora, poznały  ich wygląd i kolor, dowiedziały się, które z nich można jeść a które są trujące.

 Ciekawym uzupełnieniem zajęć  była książka  Hanny  Zdzitowieckiej  - „Na grzyby”. Opowiadająca o przygodach Krzysia, Pawełka i Joasi  wędrujących po lesie w poszukiwaniu grzybów. Fragment opowiadania.

— Krzysiu —pyta jeszcze Pawełek. Dlaczego mówiłeś, żeby nie niszczyć mucho morów? Prawie wszystkie grzyby są potrzebne. Tylko opieńki i huby niszczą drzewa. A białe, schowane pod ziemią niteczki innych grzybów oplatają mocno korzenie drzew i wtedy drzewa lepiej rosną, bo grzyby pomagają im wydobywać z ziemi pożywienie. Za to drzewa także dają trochę swoich soków grzybom, które bez nich nie mogłyby żyć.

 

Elżbieta Kozłowska
MGBP w Korszach
 

FOTO GALERIA

fot. MGBP