OGŁOSZENIA                           KSIĘGA GOŚCI                            FORUM                           CZAT

 

Strona Główna 

HISTORIA

Historia Miasta
Historia Gminy 
Zabytki               
Członkowie AK


GEOGRAFIA

Położenie i przyroda


DEMOGRAFIA

Ludność


WŁADZE 

Władze Miasta
Rada Miejska


OŚWIATA

ZS w Korszach         ZS w Łankiejmach
Przedszkole


KULTURA

Biblioteka
Dom Kultury


PARAFIE

Rzymsko-katolicka
Prawosławna


ŚWIETLICE

Świetlica Caritas


STOWARZYSZENIA

KSSK "Otwarte Drzwi"


SPORT

MKS Korsze


GALERIE

Korsze wczoraj
Korsze dzisiaj


ROZKŁAD JAZDY

PKP
PKS


WŁAŚCICIEL

Kontakt


STRONY WWW

Linki

 

Witaj na Nieoficjalnej Stronie Miasta i Gminy Korsze!!!

 ŁANKIEJMY - "TYDZIEŃ NOBLISTÓW POLSKICH"

  dodano:23.03.2011

  Po raz pierwszy w Zespole Szkół w Łankiejmach w dniach 21-25 lutego 2011r. został zorganizowany „Tydzień noblistów polskich”. Zgodnie z przyjętymi zasadami uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej oraz I-III gimnazjum  pod kierownictwem swoich wychowawców przygotowywali się do wykonywania różnych zadań.

Pierwszym z nich było stworzenie gazetki ściennej na temat wylosowanego polskiego noblisty. Wszyscy uczniowie przyłożyli się do tego zadania i jury miało nie lada orzech do zgryzienia. W kategorii SP I miejsce zajęli uczniowie klasy VI, II – klasy IV, a III – klasy V, natomiast w gimnazjum zwycięstwo odniosła klasa II, a dalej uplasowały się odpowiednio klasy III i I.

Kolejnym zadaniem było wzięcie udziału w szkolnym konkursie z wiedzy o sławnych Polakach uhonorowanych Nagrodą Nobla. Reprezentanci klas spotkali się 23 lutego w jednej z sal, by rozwiązać bardzo trudny test. Przez 60 minut zastanawiali się nad odpowiedziami na podchwytliwe pytania. Mistrzami w tej rywalizacji okazali się: Nikola Białkowska i Karol Korsheinrich -  reprezentanci klasy V oraz Michalina Gawrach i Klaudia Żemojdzin – uczennice klasy II. Kolejne miejsca zajęli: w kategorii SP - Alicja Kozłowska i Jakub Kowalski z klasy IV (II miejsce), Anna Żuromska i Dawid Manista z klasy VI ( III miejsce); w kategorii gimnazjum – Alina Strzałkowska i Diana Tomczak z klasy I ( II miejsce) oraz Amanta Bugaj i Karolina Gawrach z klasy III ( III miejsce).

Do środy 23 lutego każdy uczeń naszej szkoły mógł wziąć udział w indywidualnym konkursie na plakat, prezentację multimedialną, piosenkę, wiersz, rzeźbę itp. poświęcony/ą wybranemu polskiemu nobliście. Jury długo zastanawiało się nad wytypowaniem trzech najlepszych prac, gdyż każda miała w sobie coś ciekawego. Ostatecznie zwyciężyli: Anna Żuromska (kl. VI) – I miejsce, Sebastian Pawłowski (kl. IV) – II miejsce i Emil Krzyżewski (kl. VI) – III miejsce. Pozostali uczniowie otrzymali dyplomy i słodki poczęstunek.

Przyszła wreszcie pora na podsumowanie. W piątek 25 lutego na 3 lekcji wszyscy uczniowie naszej szkoły zgromadzili się na korytarzu na uroczystym apelu podsumowującym cały tydzień pracy. Na początku prowadzące – Karolina Szumkowska i Karolina Gawrych -przypomniały wszystkim zebranym sylwetkę Alfreda Nobla. Uczniowie mogli też obejrzeć prezentację multimedialną poświęconą fundatorowi Nagrody. Tłem do tej części uroczystości była piękna gazetka ścienna w holu szkoły prezentująca postać A. Nobla oraz informująca, że rok 2011 został nazwany rokiem Marii Skłodowskiej – Curie oraz Czesława Miłosza.

Następnie przyszła kolej na zaprezentowanie sylwetek wylosowanych noblistów przez poszczególne klasy. Mogliśmy zobaczyć chłopów rodem z powieści W. Reymonta, Lecha Wałęsę, który przysłuchiwał się z uwagą wystąpieniom uczniów oraz poznać wiele ciekawych informacji z życia Cz. Miłosza. Uczniowie gimnazjum pokazali natomiast prace multimedialne, zwracając w nich szczególną uwagę na dokonania wybitnych Polaków:

W. Szymborskiej, H. Sienkiewicza i M. Skłodowskiej – Curie. W tych prezentacjach zwycięzcami okazały się klasy V (SP) oraz III (Gim.). Drugie miejsca zajęły klasy IV i II, a trzecie miejsca należały do klas VI i I.

Między kolejnymi prezentacjami prowadzące imprezę ogłaszały wyniki pozostałych konkursów.

Nad całością prac „Tygodnia noblistów polskich” czuwały panie Izabela Kuncer i Aneta Lesik.

Mamy nadzieję, że wszyscy uczniowie naszej szkoły dowiedzieli się wielu ciekawych informacji o wybitnych Polakach, którzy za swą pracę otrzymali Nagrodę Nobla. 

                                                                                                                                                                                            Izabela Kuncer

Źródło: ZS w Łankiejmach

 

Powrót