OGŁOSZENIA                           KSIĘGA GOŚCI                            FORUM                           CZAT

Linki

Witaj na Nieoficjalnej Stronie Miasta i Gminy Korsze!!!

KORSZE NIE ZWALNIAJĄ TEMPA. W BRANIEWIE POKONAŁY LIDERA

dodano: 03.05.2010

MKS Korsze nie zwalnia tempa. W meczu kolejki IV ligi, który został rozegrany w Braniewie, wicelider z Korsz pokonał  lidera Zatokę Braniewo 1:0.
Wynik meczu w 72 minucie ustalił Piotr Kozłowski strzelając bramkę na wagę zwycięstwa po podaniu Pawła Sawickiego.

Jednak to cenne zwycięstwo nie przyszło łatwo. Pierwsza połowa zakończyła się bez bramek i przebiegała pod znakiem walki na całym boisku.
Tuż po rozpoczęciu drugiej części spotkania, spiker poinformował, że sponsorzy ufundowali w sumie 250 złotych dla zawodnika Zatoki Braniewo, który strzeli pierwszy bramkę przeciwnikowi. To spowodowało, że Braniewo „przycisnęło”, choć piłkarze z Korsz odpowiadali kontratakami. W  60 minucie po jednej z akcji , poprzeczka uratowała Korsze przed utratą bramki.
Jednak to nie Zatoka, a MKS zdobył bramkę i jak się później okazało, jedyną w tym meczu. Od tego czasu gra się jeszcze bardziej zaostrzyła i pierwszoligowy sędzia z Olsztyna prowadzący to spotkanie musiał temperować piłkarzy sięgając po żółte kartoniki.
Gospodarze próbowali za wszelką cenę doprowadzić do wyrównania, ale pomimo przedłużenia spotkania o cztery minuty, wynik nie uległ już zmianie i MKS Korsze wyjechał z Braniewa z trzema punktami.
Po raz kolejny młody zespół z Korsz pokazał, że jest mocny w ostatnich 20-30 minutach meczu, kiedy podkręca tempo spotkania, co w rezultacie kończy się zdobyciem bramki. To świadczy tylko o tym, że zawodnicy są dobrze przygotowani kondycyjnie.

Z kolei Granica Kętrzyn bezbramkowo zremisował w Barczewie. W tabeli prowadzi nadal Zatoka, ale Korsze tracą do niej już tylko 3 punkty, natomiast Granica zajmuje 7 miejsce.