OGŁOSZENIA                           KSIĘGA GOŚCI                            FORUM                           CZAT

Linki

Witaj na Nieoficjalnej Stronie Miasta i Gminy Korsze!!!

MKS - INAUGURACJA SEZONU W KORSZACH   dodano: 13.08.2008

Dnia 09.08.2008r. o godzinie 13:00 na Stadionie Miejskim w Korszach został rozegrany przedmecz, przed inauguracyjnym spotkaniem MKS-u w 4 lidze. Mecz był początkiem świętowania 25-tej rocznicy istnienia Miejskiego Klubu Sportowego w Korszach. W spotkaniu wzięli udział byli zawodnicy MKS-u. Zespoły zostały podzielone na osoby, które nie ukończyły jeszcze czterdziestego roku życia, oraz na osoby po czterdziestym roku życia. Spotkanie zakończyło się "hokejowym" wynikiem, 5:5. W meczu wzięło udział łącznie ponad trzydziestu weteranów MKS-u w tym tacy zawodnicy jak Zbigniew Chwaszczewski, Paweł Żwir, Tomasz Just czy obecny trener korszeńskiego zespołu seniorów Mirosław Miller. Na koniec wszyscy uczestnicy dostali pamiątkowe koszulki z okazji 25-lecia istnienia klubu.

IV LIGOWE ROZGRYWKI...

Od mocnego uderzenia rozpoczął IV ligowe rozgrywki sezonu 2008/2009 obchodzący 25-lecie MKS Korsze, który w inauguracyjnym spotkaniu pokonał ZKS Olimpia Elbląg 3-1.Przed spotkaniem zarząd klubu wręczył zawodnikom pamiątkowe koszulki oraz statuetki z podziękowaniem za wywalczenie po raz drugi w 25- letnie historii klubu awansu do IV ligi.  Nasz zespół do spotkania podszedł bardzo zmotywowany walcząc od samego początku o każdy metr boiska. Już w pierwszej minucie mogliśmy objąć prowadzenie, jednak strzał Pawła Chwaszczewskiego z trudem broni bramkarz gości. Z każdą minutą akcje MKS-u stają się coraz groźniejsze i już w 8 minucie dobre podanie Chwaszczewskiego na bramkę zamienia Piotr Kozłowski. Zdobytą bramkę zawodnicy zadedykowali nowonarodzonej córce byłego piłkarza naszego klubu Tomkowi Justowi robiąc słynną kołyskę. Ledwo goście otrząsnęli się po utracie pierwsze bramki a zaledwie 2 minuty później Różański po raz drugi musiał wyciągać piłkę z własnej bramki, po strzale Kozłowskiego, którego dobrym podanie obsłużył Krzysztof Piwiszkis. MKS nie spoczął na laurach dążąc do zdobycia kolejnej bramki, jednak na posterunku był bramkarz gości lub wyręczali go obrońcy ( w 31 minucie strzał Kozłowskiego z linii bramkowej wybija jeden z zawodników przyjezdnych ). Po zmianie stron do głosu zaczyna dochodzić Olimpia jednak szybko odbieramy im chęć do gry, a konkretnie Chwaszczewski, który dobija strzał Damiana Rokseli. Od tego momentu goście tylko braku naszej skuteczności zawdzięczają że nie wrócili do domu z większym bagażem bramek, sytuacje seryjnie marnowali nasi zawodnicy ( Piotr Sawicki, Paweł Chwaszczewski, Wojciech Mikołajczyk). W końcówce spotkania w nie groźnej sytuacji w polu karnym przewraca się Korzeb i sędzia dyktuje jedenastkę, którą na bramkę zamienia Jaromiński. Tak więc inauguracja sezonu w Korszach wypadła bardzo okazale. Na słowa pochwały zasłużył cały zespół, który rozegrał dobre spotkanie. Po spotkaniu wszyscy zawodnicy wraz z działaczami spotkali się na wspólnej imprezie. Od poniedziałku należy koncentrować się na środowym pojedynku z Płomieniem Ełk.

MKS Korsze: Bebłowski - Janiszewski (Piwiszkis P. 86'), Fornal, Branicki, Fedczak (Solecki 61'), Roksela, Sawicki Paweł (Mikołajczyk 68'), Piwiszkis K. (Jakubczak 86'), Sawicki Piotr - Chwaszczewski, Kozłowski oraz Zalewski, Bednarczyk, Romanowski

ZKS Olimpia Elbląg: Różański - Tyburski D., Jaromiński, Rozenan, Miller - Dreszler, Tyburski P. (Gorgor 69'), Piotrowski, Korzeb (Młynik 69') - Niedźwiecki, Kadleczek (Czarniewski 57') oraz Adamczyk, Dudek, Zienkiewicz, Ratajczyk
Sędzia: Krzysztof Sieradzki